Vítejte v nebi!

Nebezboží je internetový obchod s výrobky, v nichž se snoubí křesťanská víra s krásou i humorem. Názvem celého projektu chceme připomínat hlavní křesťanskou myšlenku, a tou je vědomí, že život nekončí tady na zemi, ale pokračuje v nebi.

Naší vizí je nabízet krásné, kvalitní a eticky vyrobené produkty, proto spolupracujeme s českými a slovenskými autory, pro které jsou tyto hodnoty stejně důležité. Některé výrobky v sobě nesou odraz katolické tradice, jiné vychází vstříc současnému designu.

Byli bychom moc rádi, kdyby Vás naše produkty provázely na cestě víry a přibližovaly nebi. Chceme vytvářet výrobky, které by pomáhaly ukázat, že víra v Boha není záležitostí minulosti, ale že je stále aktuální a přináší radost a naději. Výrobky jsou určeny všem, kteří mají rádi hezké věci s duchovním přesahem.

Doufáme, že se Vám v našem Nebi bude líbit!

za Nebezboží

Klára

Klára Frídlová

zakladatelka Nebezboží

Klára je katolička a vystudovaná kunsthistorička. Spojení víry, lásky k umění a krásným věcem ji v roce 2020 přivedlo k myšlence založit obchod s křesťanským zbožím. Toužila společnosti představit výrobky, které by opustily zažité formy a vizuály, jež se objevují v katolických obchodech a které by vznikaly ve spolupráci s grafiky a designéry. Rok a půl intenzivních příprav, kdy bylo zapotřebí zejména sestavit koncept a spojit se s výrobci, vyústil až sem; ke spuštění internetového obchodu.

Klára pracuje v antikvariátu a mezi knížkami ji najdete i ve volném čase. Zvláštní slabost má pro ty dětské, kde je hodně obrázků. Před pražským ruchem utíká do přírody nebo galerijních sálů. Má ráda okna na východ, zvonění zvonů a tvůrčí proces, kdy může pozorovat, jak z prvotní ideje postupně vzniká hotový výrobek.

Markéta Nováková

návrh loga a grafika

Markéta je pravou rukou Nebezboží. Stojí za vznikem loga a pomáhá také s grafickými úpravami; vizitkami počínaje a samolepkami konče. Grafice a ilustraci se věnuje volnočasově po vzoru své starší sestry. Nejvíce se zajímá o knihy a to jak o jejich obsah, tak o formu, výrobu a celkový kulturní kontext.

Barbora Lexová

návrh a výroba stříbrných a pozlacených křížků

Barbora stojí za podobou všech šperků z drahých kovů pro Nebezboží. Je již čtvrtou generací žen v rodině, která se věnuje umění a studovala na pražské UMPRUM. Šperk je pro ni nejsvobodnějším prostředkem vyjádření. Ve své tvorbě experimentuje s různými materiály, ke každému tématu přistupuje komplexně a její práce má široký záběr. Pro Nebezboží navrhuje jemné nadčasové kousky, které jsou přizpůsobené pro každodenní nošení.

Studio Křak

výroba porcelánových křížů

Studio Křak tvoří pár Martina Hudečková a L’ubomír Ontkóc, absolventi Ateliéru keramiky a porcelánu pražské UMPRUM a bratislavské VŠVU. Ve spolupráci s „Křakem“ vznikly porcelánové kříže a brož Madonky s Ježíškem. Pod rukama Martiny a L’ubomíra se rodí šperky, hrnečky, misky, ale i vánoční ozdoby. Za svou hlavní inspiraci považují cestu do Japonska, jehož estetika se promítá zejména do kaligrafického zpracování motivů naší fauny a flóry. Ateliér Křaku se nachází na Smíchově, kde duo nejen tvoří, ale také pořádá kurzy pro veřejnost.

Alžběta Brothánková

plakáty se Svatou rodinou a Sv. Josefem

Alžběta se grafice začala věnovat při studiu, protože ji táhla tvůrčí svoboda a hmatatelnost výsledků její práce. Nejraději tvoří věci, které mohou viset na stěně, procházet mezi prsty či se nosit. V průběhu posledních let měla příležitost skloubit svůj studijní obor s prací, a věnovala se tak tvorbě politických kampaní. Stále však upřednostňuje tvorbu, při které se soustředí jen na to, jak vyjádřit co cítí, co se jí líbí a co prožívá.